İzmir Efe Reklam

Bir çayımızı için :)

Çınar Mah 5003/1 Sok No:3A Çamdibi/Bornova / İZMİR

0 (232) 435 35 85

Bize ulaşın

reklam@izmirefereklam.com

7/24 İletişim

  • Tel :

    0 (232) 435 35 85

  • E-Posta :

    reklam@izmirefereklam.com

  • Adres :

    Çınar Mah 5003/1 Sok No:3A Çamdibi/Bornova / İZMİR

    Bu tabelalar isminden de anlaşılacağı üzere, içeriden aydınlatma sistemi olmayan çalışmalardır. Işıksız tabelalar eskiden, demir (sac) malzemelerden imal edilirken, günümüzde dekota, foreks, pleksiglas, alüminyum, ahşap ve daha birçok malzemeden yapılmaktadır. Foreks, dekota, isimli plastik malzemeler, çok kullanılmasına rağmen, çok sıcak hava koşullarında, dayanıklılık konusunda zayıftır.

    Özellikle son yıllarda, başta billboard çalışmalarında olduğu gibi, zemine yapılan demir karkaslar üzerine, ahşap malzemeler kullanılarak (su kontrplağı, OSB gibi) malzemeler montajlan makta ve yine teknolojinin tabela sektörüne kattığı, dijital baskılı vinil malzemeler gerilmek suretiyle imal edilmektedir. Artık günümüzde, ışıksız tabelalara, genel anlamda, germe vinil tabelalar da diyebiliriz.

    Işıksız tabela yapımında önerilecek en iyi malzeme alüminyumdur. Alüminyum malzemeler, ister fırın boya sistemi ile boyanmış olsun, ister ham (boyasız) olsun, dış hava şartlarına çok daha uzun süre dayanıklıdır.

    Işıksız tabelalar, ışıklı tabelalara göre daha hesaplı olması sebebiyle, müşteriler tarafından tercih edilmektedir.